5 березня під егідою голови Ірпінської регіональної Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) та учасників АТО І. Панасюка на центральній площі, біля міської ради, відбулася зустріч волонтерів. Основна ідея заходу – знайомство та координація дій волонтерських ініціатив.

Волонтерський рух в нашому регіоні набув масштабного характеру. За попередньо інформацією, Ірпінська регіональна Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) та учасників АТО разом з бізнесменами, окремими підприємцями та організаціями Приірпіння за останні півроку доставили на територію воєнних дій гуманітарної допомоги більш як на 10 мільйонів гривень! Сюди входить техніка, її ремонт, спорядження, одяг, медикаменти, продукти харчування.

Хто підставляє плече українському війську? Одним із таких є Руслан Догодаєв. Він доставив у зону АТО 2 БТРи, 800 комплектів термобілизни, маскувальних халатів, велику кількість продуктів харчування на суму понад 1 млн. гривень! Серед активних волонтерів Геннадій Мурашковський, Тетяна Багірова, Роман Боярчук, Валентина Ващук, Юрій Величко, Микола Крестянов, Олена Гуменюк, Жанна Каменєва, Вадим Маштабей, Павло Нетьосов, Олександр Порохня, Василь Сахно, Фірдосі Ханкішиєв, Олександр Шершнєв, Олександр Лапун, Володимир Розвалов, Андрій Дюбенко, Уляна Бойчук, Павло Ніколаєць, Олена Чорногор, Тетяна Лисенко, Василь Вознюк, Юлія Кушнірчук та багато інших.

Окремі волонтери займаються збором гуманітарки, інші виконують не менш важливу функцію – доставляють її на передову. «Я практично кожного тижня везу продовольчі товари, військове спорядження, одяг нашим бійцям у зону АТО, – говорить волонтер Олександр Порохня. – Збираємо, як кажуть, всім миром – нам пропонують допомогу підприємці, жителі Приірпіння, кияни. Непросто зараз, особливо коли на всі товари, включаючи бензин, різко зросли ціни. Але руки не опускаємо!».
Василь Вознюк з Гостомеля ділиться останнім. Він подарував нашим фронтовикам електростанцію, холодильник. «А ось вагончик-баню ми робили всією громадою, — говорить Василь Васильович. – Вона розрахована на 17 осіб. Її завезли і встановили в населеному пункті Піски».

Волонтер Бучанської варти «Місія добра» Юлія Кушнірчук розповідає: практично все, що доправляється на схід країни, потрапляє на самісіньку передову – в окопи, на блокпости, вогняні позиції наших військових. Тобто туди, де служать бійці з Приірпіння. Та, приїжджаючи в роту, ми допомагаємо всім без винятку.

Волонтери дізнаються про потреби бійців і намагаються в своєму рідному місті знайти способи, як це краще зробити. По суті, в регіоні діє співдружність волонтерів. Боротьба проти агресора і за мир в країні об’єднує всіх.

– Кожен день, з 8.30 до 10.30 та з 17.30 до 21.30, ми проводимо акцію «Поклади товар у кошик» (збір допомоги військовослужбовцям) у супермаркетах Бучі, – розповідає волонтер Наталія Бабійчук. – Потім усе зібране відправляємо на Схід, зокрема допомагаємо 25-му батальйону територіальної оборони Київської області «Київська Русь». Ми збираємо кошти на придбання шоломів, бронежилетів, засобів особистого захисту, теплих речей, взуття, форми. Кожен день надходять дзвінки від родичів, а з ними нові потреби для хлопців…

Майже у кожної волонтерської організації є своя спільнота у соцмережах, де викладають фінансові та фотозвіти. Усі охочі можуть приєднуватися. Цей рух охоплює простих громадян, посадовців, служителів церкви, пенсіонерів, школярів.


У ході зустрічі волонтери поділилися наболілими питаннями, обговорили як їх краще вирішити, обмінялися координатами. Головне їхнє гасло сьогодні: «Не здаватися! Разом до перемоги!».

Василь ЗАКРЕВСЬКИЙ

 


Останні публікації