У лютому 1989 року Радянський Союз вивів свої війська з Афганістану. Не всі повернулися живими і здоровими. Сьогодні по різному можна оцінювати військову місію в далеку і незнайому для нас країну. Але ми тоді жили в СРСР, і треба було виконувати накази вищого політичного і військового керівництва.

Урочистості з нагоди вшанування учасників бойових дій на теренах інших держав традиційно починаються біля пам’ятника воїнам-афганцям у Бучі. На меморіальних табличках, які вмонтовані в пам’ятник, крім загиблих героїв Афганістану, викарбувані імена героїв АТО Олександра Давидчука та Миколи Личака. На чорному граніті вибиті слова, які обпікають серце:

Афганістан ночами сниться,
Наш взвод стоїть в однім строю…
Полеглих друзів бачу лиця,
І сиву молодість свою.

Біля пам’ятника воїнам-афганцям завжди збирається багато людей. Виступають афганці, матері загиблих воїнів, офіційні особи.

Голова Партії захисників Вітчизни Юрій Кармазін сказав, що війна для українців не закінчилася. Зараз триває Визвольна війна України проти російського агресора.

Перед присутніми виступили секретар Ірпінської регіональної спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) та учасників АТО Костянтин Кукушкін, мама загиблого в Афганістані сина Дмитра Олександра Григорова та інші.

Секретар Бучанської міської ради Василь Олексюк
відзначив, що біля 160 тисяч радянських воїнів пройшли через пекло афганської війни. Для багатьох її учасників війна триває. Тепер вони захищають суверенітет України. Перший заступник Ірпінського міського голови Дмитро Христюк зазначив, що афганці давно повернулися з війни в Афганістані. Але вони залишаються потужною силою, з активною життєвою, патріотичною позицією. Приклад показує Ірпінська регіональна спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) та учасників АТО.

Отець Сергій, настоятель церкви Петра і Павла, прочитав заупокійну молитву за загиблими воїнами в Афганістані і на Сході України.

В Ірпінському економічному коледжі вшанували пам’ять загиблого героя воїна – інтернаціоналіста Лантушенко Сергія Валентиновича, а також загиблого воїна неоголошеної війни на Сході України Ільгара Багірова, а в Університеті державної фіскальної служби України – воїна-афганця Сергія Басова.

Загиблих героїв-афганців, учасників АТО вшанували хвилиною мовчання, салютами з автоматів і на Ірпінському цвинтарі.

У цей же день в міжнародному центрі Університету державної фіскальної служби України відбувся вечір пам’яті ветеранів Афганістану на який були запрошені почесні гості, а саме: матері, вдови та родичі загиблих наших побратимів, народний депутат України чотирьох скликань, голова Партії захисників Вітчизни Юрій Кармазін, ректор Університету державної фіскальної служби України Павло Пашко, перший Герой України, льотчик-випробувач Олександр Галуненко, народний артист України Олексій Горбунов, начальник відділу внутрішної політики Київської обласної держадміністрації Олександр Євстратов, головний стоматолог Київської області Василь Рибак, перший заступник мера м.Ірпінь Христюк Дмитро, заступник голови Київської обласної організації УСВА Олександр Янківський, лікар-хірург вищої категорії Микола Крестянов, військовий комісар Ірпінсько – Бучанського об’єднаного військового комісаріату Сергій Кайдан, депутати міської ради, а також представники громадських організацій.

На урочистому заході вручили ключі та документи від квартир вдовам та сім’ям загиблих воїнів, ветеранам Афганістану, учасникам бойових дій, а саме: Ігорю Личаку, сину Миколи Личака, який загинув у зоні АТО, Тарасу Стрикалю, ветерану війни в Афганістані, учаснику бойових дій, інваліду 2-їгрупи, Гусейнову Ельдару Абасс-Огли, ветерану війни в Афганістані, учаснику бойових дій, інваліду 2-їгрупи, Валентину Леонтьєву, ветерану війни в Афганістані, учаснику бойових дій, інваліду 2-їгрупи, Олегу Чуйко, полковнику, начальнику відділу пошукових робіт управління військово-цивільного співробітництва Генерального штабу Збройних Сил України, ветерану війни в Афганістані, учаснику АТО, інваліду війни 3-ї групи , Олександру Барановському, ветерану війни в Афганістані, учаснику бойових дій, інваліду 2-їгрупи та іншим, Семенчук Ілоні В’ячеславівні, донці померлого нашого побратима, ветерана війни в Афганістані, учасника бойових дій, інваліда ІІ – ї групи – Масливського Юрія Федоровича, Кирилюку Віктору Яковичу – ветерану війни в Афганістані, учаснику бойових дій, Неправді Олександру Анатолійовичу, сину нашого побратима, ветерана війни в Афганістані, учасника бойових дій, інваліда війни І – ї групи Неправди Миколи Михайловича.

Почесними грамотами та подяками за активну участь у житті Ірпінської регіональної спілки нагороджені Павло Пашко, Микола Дерев’янко, Валентин Леонтьєв, Олена Олексієва, Роман Боярчук, Ісса Курмагамедов, Іван Лехман, Дмитро Мацюк, Андрій Пархоменко, Вячеслав Маршицький.

Медалями за благодійність нагородили меценатів та забудовників, а саме: Мурашковського Генадія та Ячиченка Ігоря.

Голові Ірпінської регіональної спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) та учасників АТО Ігорю Панасюку вручили орден «Патріот України», а також присвоїли звання полковника.

У вечір пам’яті була красиво вплетена концертна програма. У ній взяли участь народний артист України Олексій Горбунов, відомий колектив «Сузір’я», вихованці студії східного танцю «Відад», співачка Вікторія Кашинська, а також вокально – інструментальна група «Перевал», до складу якої входять воїни – інтернаціоналісти.

 

 


Останні публікації