21 січня у Центральному будинку культури (БКЗ) відбулася звітно-виборна конференція Ірпінської регіональної спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) та учасників АТО.

У ній взяли участь голова Київської обласної організації ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) Іван Іванович Коваль, голова Партії захисників Вітчизни Юрій Кармазін, міський голова Володимир Карплюк.

Конференція обрала президію у складі Ігоря Панасюка, Юрія Кармазіна, Івана Коваля, Володимира Карплюка, Олександра Янківського, Абана Пальчикова та Валерія Малашенка. Голова Ірпінської регіональної спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) та учасників АТО Ігор Панасюк прозвітував про виконану роботу за період з 2013 по 2016 роки. Як зазначив доповідач, вдалося зробити багато корисних і важливих справ. Ірпінська регіональна Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) та учасників АТО вперше в Україні розробила соціальну програму, яка передбачає забезпечення соціальним безкоштовним житлом учасників бойових дій всіх війн (членів спілки) – афганців, воїнів-інтернаціоналістів, учасників АТО. Вони отримають 25 квартир (трьох-, двох-, однокімнатних). За цією програмою вже отримали квартири сім’я загиблого героя АТО Миколи Личака, вдова померлого інваліда війни, члена Спілки Юрія Масливського, а також багатодітна сім’я члена Спілки Віктора Кирилюка. Найближчим часом у першому будинку житлового комплексу по вул. Натана Рибака наші побратими отримають 6 квартир. За ініціативи Спілки та за підтримки інвестора до цього списку – на отримання однокімнатної квартири – включили і Ларису Давидчук, дружину нашого героя-побратима Олександра Давидчука, воїна Афганістану, який загинув в АТО.

За ініціативи Ірпінської регіональної спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) та учасників АТО та за сприяння Ірпінської міської ради дві вулиці в м.Ірпінь перейменовано на честь воїнів-афганців, які загинули в АТО – Олександра Давидчука та Миколи Личака.

DSC_0788

Протягом 2015-2016 років діяв соціальний маршрут «Ворзель-Ірпінь-Київ-Коцюбинське». Підприємство «Ірпіньспецтехніка», яке очолює учасник бойових дій в зоні АТО Олександр Ніколаєць, надало комфортабельні автобуси МАН, «Мерседеси» з низькою посадкою для перевезення інвалідів на візках, з кондиціонерами та телевізорами. За цей час було перевезено близько 100000 громадян, із них третина – пільгових категорій, а також школярі. В даний момент для відновлення соціального маршруту подано документи в Київську обласну державну адміністрацію.

Ігор Панасюк у звітній доповіді велику увагу приділив питанням військово-патріотичного виховання молодого покоління на героїчних прикладах минулого і сьогодення. Протягом 2013-2016 років спільними зусиллями Спілки та Міжнародної асоціації дослідників фортифікації «Цитадель» (керівник Павло Нетьосов) були проведені реставраційні роботи по відновленню ДОТів №№428, 429, що в мікрорайоні Романівка. Для школярів, студентів, курсантів та ветеранів Великої Вітчизняної війни було проведено ряд заходів: на честь Дня Перемоги, Дня визволення Києва, Дня партизана тощо. Працювала польова кухня. За ці роки ДОТи відвідали багато міжнародних пошукових організацій, зокрема Італії, Німеччини, Франції, Словаччини, а також представники Пентагону (США).

У 2013 р. на ДОТи було витрачено 4,5 тис. грн., у 2014 р. – 2 тис. грн., 2015 р. – 6 тис. грн. У 2016 році за підтримки міського голови були закінчені реставраційні роботи, на які використали 130 тис. грн. У нинішньому році планується відкрити меморіальний Музей оборони Києва.

Протягом останніх двох років Спілка активно допомагає військово-патріотичному клубу «РАТІБОР», який діє при загальноосвітній школі №18. Афганці подарували клубу армійську палатку, дали в користування польову кухню; членам клубу-переможцям обласних військово-патріотичних змагань вручили подарунки на суму 1200 грн.

Наприкінці минулого року спільно з «Цитаделлю» та за сприяння Ірпінської міської ради була проведена виставка «Блок пост пам’яті». Її відвідали 3500 учнів та педагогів Ірпінського регіону.

Важливе значення для військово-патріотичного виховання молоді має діяльність афганського гурту «ПЕРЕВАЛ», який був створений у 2009 році. З 2009 по 2016 роки цей колектив дав 115 концертів у різних містах України, у т.ч. в зоні АТО – місті Покровську (Красноармійськ). Керівником гурту «ПЕРЕВАЛ» з 2016 року є Сергій Мелека. За сприяння міського голови та відділу культури у 2016 році для гурту була закуплена нова музична апаратура.

pereval

Ірпінська регіональна Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) та учасників АТО видає два часописи – «Інформаційний бюлетень» та «Ірпінь єдиний». «Ірпінь єдиний» – це офіційне видання Ірпінської регіональної спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) та учасників АТО і благодійного фонду «Єдність та милосердя». Редактор видання – Василь Закревський. Почали виходити почергово з січня 2015 року. Відтоді і до цього часу вийшло 23 випуски газети «Ірпінь єдиний» та 5 випусків «Інформаційного бюлетеня» загальним тиражем біля 150 тисяч екземплярів. Створено також сайт газети.

Визначальна тематика – військова. Це участь ірпінських афганців у зоні проведення АТО, допомога Спілки фронту технікою, обмундируванням, продуктами, волонтерська допомога, вшанування наших героїв, допомога Ірпінському військовому шпиталю.

Прибуття до Славянську

Лідер ірпінських афганців детально зупинився на допомозі фронту. За період з 2014 по 2016 роки у зону АТО було передано 10 одиниць техніки, зокрема автомобілі ЗІЛ-130, ГАЗ-53, «Газель»і т.д. Ірпінський госпіталь, з дозволу Міністерства оборони України, передав Спілці автобус «ПАЗ», яка за дорученням є представником 5 батальйону територіальної групи розвідки 81-ї аеромобільної десантної бригади. Його відремонтували і відправили у зону бойових дій.

Надавалась суттєва допомога Ірпінському військовому шпиталю, де проходять курси лікування і реабілітацію військовослужбовці із зони проведення бойових дій. У 2014 році Спілка передала 2 холодильники у відділення травматології для зберігання медикаментів, а також продуктів харчування. Спільно з організацією ветеранів ВДВ цьому закладу передали сепаратор для крові, 4 інвалідних візки.

Військовому шпиталю передали центрифугу

Спільно з громадою міста Ірпінь та ГО «Ніхто крім нас» наша допомога українській армії становить близько 10 млн. грн.!
Важливий напрямок діяльності – допомога в лікуванні. За період з 2013 по 2016 рік шпиталь воїнів-інтернаціоналістів «ЛІСОВА ПОЛЯНА», що в Києві, прийняв на лікування 185 членів Спілки. За ці роки в цьому закладі було проведено два косметичні ремонти – замінили електрику, санвузол, пофарбували стіни та стелю тощо. На ремонт використали 3200 грн.

Серед пріоритетів Спілки – соціальна допомога ветеранам та інвалідам війни, малозабезпеченим, людям з обмеженими можливостями, дітям-інвалідам, дітям-сиротам, позбавленим батьківського піклування. За звітний період Ірпінська спілка спільно з Міжнародною федерацією змішаних єдиноборств ММА, де віце-президентом Геннадій Мурашковський, виділила названій категорії дітей біля 3000 подарунків. А нашим ветеранам та інвалідам війни, за сприяння меценатів, видали біля 3500 продуктових пакетів. Для дітей з малозабезпечених та багатодітних сімей Спілка організувала поїздки на ялинкову фабрику, в цирк, для них у 2015 та 2016 роках організували новорічні ялинки, видали 400 новорічних подарунків.

Вітання на день святого МиколаяВітання на день святого МиколаяВітання на день святого Миколая

Ірпінська Спілка активно підтримує студію східного танцю «ВІДАД»– допомагає з організацією та проведенням концертів, матеріально.

У 2015 році Спілка отримала 60 садових ділянок. Був організований садовий кооператив «Господар». У 2016 році до кооперативу вступили чорнобильці, а також ветерани Великої Вітчизняної війни. Нині кооператив очолює Сергій Поляков.

З 2014 року відкрито громадську приймальню Ірпінської регіональної спілки ветеранів Афганістану (воїнів – інтернаціоналістів) за адресою: м. Ірпінь, вул. Шевченка, 5. Жителі міста оцінили якісну роботу Спілки, вперше два її представники – Ігор Панасюк та Іван Лехман від Партії захисників Вітчизни стали депутатами Ірпінської міської ради VII-го скликання. Тут відкрита і діє громадська приймальня названих депутатів.

Ігор Панасюк також проінформував членів Спілки про транспортні витрати, на квіткову продукцію, придбання медалей, канцелярію, оплату за оренду і комунальні послуги приміщення, використання коштів за програмою «Обіди пам’яті», матеріальну допомогу афганцям (воїнам-інтернаціоналістам).

Головуючий на конференції Валерій Малашенко надав слово міському голові. Володимир Карплюк відзначив, що керівництво міської ради та Ірпінської спілки працюють в режимі допитливості і вимогливості. Постійно турбуються про вирішення питань міста депутати Партії захисників Вітчизни Ігор Панасюк та Іван Лехман.

У місті ми відкрили Алею Героїв, відреставрували спільно ДОТи в Романівці. Тепер плануємо відкрити в Ірпені монумент Героям – загиблим і живим. Ми маємо намір підготувати і видати Книгу про ірпінських героїв.

Іван Іванович Коваль зазначив: Ірпініська спілка є однією з кращих в Київській області. Велика вам подяка за виділення трьох квартир афганцям і їхнім сім’ям. І ви продовжуєте будувати житло для своїх побратимів, сімей загиблих воїнів. Я вважаю, що кращого керівника, ніж Ігор Панасюк не має! Ігор Валерійович на своєму місці!

Голова Ворзельського осередку Юрій Величко зауважив, що «ми були і залишаємося у складі Ірпінської регіональної спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) та учасників АТО». Юрій Федорович оцінив роботу Спілки на задовільно.

Голова Гостомельського осередку Іса Курмагамедов розповів, що нині на обліку перебуває 30 осіб. Організація є дієвою. Особисто він і далі буде активно відстоювати пільги для афганців. Іса Асадумович оцінив роботу Ірпінської спілки на задовільно.

Голова Партії захисників Вітчизни Юрій Кармазін зауважив: добре, що на зібранні є міський голова. Стосунки між ним і членами Спілки не завжди були безхмарними. Але зараз є прагнення в очільника міста допомогти вам у здійсненні статутних завдань. І це треба вітати.

Ви виділяєте квартири не з бюджету. І цим показуєте приклад іншим. На мою думку, Ірпінська спілка працює найкраще в області та Україні. Якби була можливість, я поставив би вам за роботу п’ятірку!

Про роботу ревізійної комісії прозвітував її голова. Звітно-виборна конференція обрала правління Ірпінської регіональної спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) та учасників АТО. До його складу увійшли голова Ворзельського осередку Юрій ВЕЛИЧКО, голова Гостомельського осередку Іса КУРМАГАМЕДОВ, голова Коцюбинського осередку Віктор БЕЗПАЛОВ, Юрій ТКАЧОВ (м. Ірпінь), голова Ірпінської регіональної спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) та учасників АТО Ігор ПАНАСЮК, перший заступник голови Ірпінської регіональної спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) та учасників АТО Абан ПАЛЬЧІКОВ, другий заступник голови Ірпінської регіональної спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) та учасників АТО Віктор ГАЙДАЙ, секретар Ірпінської регіональної спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) та учасників АТО Костянтин КУКУШКІН, голова дочірнього підприємства «САЛАНГ» Іван ЛЕХМАН, керівник музичного гурту «ПЕРЕВАЛ» Сергій МЕЛЕКА, голова садового кооперативу «ГОСПОДАР» Сергій ПОЛЯКОВ.

Обрано також делегатів на обласну звітно-виборну конференцію.

 


Останні публікації