10 лютого на обласному рівні відбулися урочистості з нагоди 28-ї річниці виведення радянських військ з Республіки Афганістан, вручення ордерів на житло ветеранам Ірпінського регіону та їхнім сім’ям. У цих заходах взяли участь голова Київської облдержадміністрації Олександр Горган, заступник голови Київської обласної ради Володимир Майбоженко, голова Київської обласної організації Української спілки ветеранів Афганістану Іван Коваль, голова Ірпінської регіональної Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) та учасників АТО Ігор Панасюк, інші офіційні особи.

–У нашій області дуже сильна організація ветеранів Афганістану,– відзначив голова Київської ОДА Олександр Горган. – Її представників можна назвати людьми честі. З ваших подвигів ми повиинні винести уроки. Суспільство потребує видатних справ. Українцям треба ставати сильними не тільки економічно, а і в плані мислення.У цьому році Київська обласна державна адміністрація планує широкомасштабну програму, розгортання якої значною мірою буде опиратися на ваші тверді плечі.

Заступник голови Київської обласної ради Володимир Майбоженко зауважив, що афганці були і залишаються здоровою рушійною силою.
Голова Київської обласної організації Української спілки ветеранів Афганістану Іван Коваль наголосив: 28 років тому афганці пройшли тяжкими дорогами війни. Сьогодні вони знову на передовій – 120 афганців Київської області пішли обороняти східні рубежі України, із них 8 загинули. Ми маємо багатий досвід, нам треба вчити молодь як захищати рідну землю. Щоб менше юнаків ухилялося від служби у Збройних силах.

Сьогодні дуже складні часи. Багато афганців самі потребують захисту, поліпшення житлових умов. У цьому плані гарний приклад демонструють Вишгород та Ірпінь. Вишгород вручив афганцям ключі від 18 квартир. Сьогодні це робить Ірпінська регіональна спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) та учасників АТО, яку очолює Ігор Панасюк. Я знаю, що Ігорю Валерійовичу та його партнерам вдалося подолати багато перепон. Але випробовування пройдено – сьогодні ірпінські афганці та їхні сім’ї отримують ключі від квартир. Зараз по цьому шляху йде афганська організація Бучі.

– Зведення безкоштовного житла для афганців та їхніх сімей – наш соціальний проект, – сказав Ігор Панасюк. – Ми його реалізуємо разом з інвестором. Вдячні за підтримку цього важливого проекту обласній владі. Сьогодні вручаємо ордери на житло 9 нашим побратимамта їхнім сім’ям. Всього для них буде побудовано 25 квартир.

Ігор Панасюк відзначив, що до числа інвесторів, які допомагають афганцям, учасникам АТО, належить представник фірми «Dоmіra Development» Геннадій Мурашковський. На урочистому зібранні Геннадій Анатолійович відзначив, що допомога афганцям, учасникам АТО буде продовжуватися. Зараз фірма зводить для них соціальне житло в Бориспільському районі.

Перші 12 квартир буде здано орієнтовно в травні – червні цього року. На вручення учасникам АТО ключів від квартир Геннадій Мурашковський запросив і голову Київської облдержадміністрації Олександра Горгана.

Очільник Київщини Олександр Горган, заступник голови Київської обласної ради Володимир Майбоженко та голова ірпінських афганців Ігор Панасюк вручили ордери на житло Ігорю Личаку, сину Миколи Личака, який загинув у зоні АТО, Тарасу Стрикалю, ветерану війни в Афганістані, учаснику бойових дій, інваліду 2-їгрупи, Гусейнову Ельдару Абасс-Огли, ветерану війни в Афганістані, учаснику бойових дій, інваліду 2-їгрупи, Валентину Леонтьєву, ветерану війни в Афганістані, учаснику бойових дій, інваліду 2-їгрупи, Олегу Чуйко, полковнику, начальнику відділу пошукових робіт управління військово-цивільного співробітництва Генерального штабу Збройних Сил України, ветерану війни в Афганістані, учаснику АТО, інваліду війни 3-ї групи , Олександру Барановському, ветерану війни в Афганістані, учаснику бойових дій, інваліду 2-їгрупи та іншим, Семенчук Ілоні В’ячеславівні, донці померлого нашого побратима, ветерана війни в Афганістані, учасника бойових дій, інваліда ІІ – ї групи – Масливського Юрія Федоровича, Кирилюку Віктору Яковичу – ветерану війни в Афганістані, учаснику бойових дій, Неправді Олександру Анатолійовичу, сину нашого побратима, ветерана війни в Афганістані, учасника бойових дій, інваліда війни І – ї групи Неправди Миколи Михайловича.

 


Останні публікації