70-річчя Дня Перемоги урочисто відзначили в Ірпені та селищах.

Святкова символіка та прапори прикрасили меморіал «Братська могила». Серед них були і стяги ірпінських афганців та учасників АТО.

З нагоди вікопомної дати відбувся урочистий мітинг, який відкрив заступник міського голови Микола Головкевич. У цьому заході взяли участь ветерани Другої світової, представники міської влади, трудових колективів, студентська й шкільна молодь, громадськість міста, зокрема організація «Діти війни».

Святковий парад пройшов під девізом «Об’єднання поколінь». Ірпінські афганці і фронтовики, що воюють нині на Сході України, організували одну святкову колону. Її очолили голова Ірпінської регіональної Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) та учасників АТО Ігор Панасюк та військовий комісар міста Сергій Кайдан.

Наш кореспондент поспілкувався з Ігорем Панасюком.

— День Перемоги вже 70 років поспіль об’єднує всі покоління, — сказав Ігор Валерійович. — Під прапорами пам’яті та патріотизму. Ми низько схиляємо голови перед подвигами, які здійснили наші діди та прадіди. Їх, на жаль, вже залишилося небагато. Приємно, що живі герої-визволителі досі в строю — ми цінимо кожну мить зустрічі, спілкування з ними.

У нашій колоні не лише ветерани Афганістану, а також воїни АТО. Всі вони патріоти своєї Батьківщини, готові ціною власного життя її захищати. Готові захищати свої сім’ї — дружин, дітей, матерів.

Один із лідерів організації «Діти війни» Василь Пікулик зазначив: незважаючи на всі випробування й виклики, перемога буде за нами, як вона була за нашими дідами й прадідами 70 років тому. Також Василь Серафимович наголосив, що їхня організація, котра об’єднує дітей війни різних поколінь, засвідчує, що саме історична пам’ять є тією незворушною цитаделлю, котру ніколи не здолати ворогам України.

З нагоди ювілейної Перемоги відбулися показові виступи спортсменів, культурно-мистецький марафон «Перемога одна для всіх», майстер-класи з вальсу під супровід оркестру, кіносеанс під відкритим небом з демонстрацією фільму «В бой идут одни старики».

Валентин СОБЧУК

 


Останні публікації