У центрі Києва, біля Національного академічного театру опери та балету ім. Тараса Шевченка, Міжнародний Комітет Червоного Хреста (МКЧХ) в Україні розгорнув фотовиставку «Невідомість. Сім’ї загиблих безвісти з обох сторін конфлікту».

На цей захід прибули заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко, міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш, віце-президент МКЧХ Крістін Беерлі, голова Місії Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Києві Елан Ешліман, автор фотопроекту Брендан Хоффман, представник управління цивільно-військового співробітництва Збройних сил України Олег Чуйко, голова Ірпінської регіональної спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) та учасників АТО, депутат міської ради Ігор Панасюк,депутат міської ради Іван Лехман, представники батальйону «Айдар».

«88% людей продовжують розшукувати своїх близьких, і дві третини вважають, що їхні родичі досі живі, – сказала віце-президент МКЧХ Крістін Беерлі. – Переважну більшість зниклих становлять чоловіки (98%), і майже половина з них не мають жодного відношення до армійської служби. Із них 40% – люди у віці до 36 років».

Заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко розповіла, що згідно з інформацією Служби безпеки України, нині налічується 498 зниклих осіб, із них 347 – цивільні. Серед них і волонтери, і медики, і журналіст, багато військових, які пропали безвісти ще після Іловайська.

Обов’язок держави – знайти кожного, ідентифікувати тіла. А також допомогти звільнити 107 осіб, що незаконно утримуються на окупованих територіях Донецької та Луганської областей.
Ірина Геращенко вибачилася перед тими родинами, чиїх родичів ще незнайшли.

Гості, родичі загиблих воїнів на сході України, телевізійні та газетні журналісти оглянули фотовиставку, яка не залишила нікого байдужим.

Василь ЗАКРЕВСЬКИЙ


 

У відкритті фотоекспозиції про зниклих безвісти взяли участь делегація з Ірпеня, представники управління цивільно-військового співробітництва Збройних сил України, батальйону «Айдар».

Ірина Геращенко, Олег Чуйко та Ігор ПанасюкІрина Геращенко та Крістін БеерліАвтор фото проекту Брендан Хоффман

 


Останні публікації