Журнал «Пульсар» раніше намагався не втягуватися в політичні дебати, гострі суперечки, займав більш-менш виважену позицію. Але останнім часом редакційна політика круто змінилася.

Підтвердження тому — викид «компромату» на опонентів на сайті цього видання, а також у газеті «Про Ірпінь», №44, 24 лютого-8 березня. Чергову порцію бруду вилив журналіст Андрій Сніжко у замовній статті «Чому зупинилися маршрутки Приірпіння?».
Багато ірпінчан здивовані: невже «Пульсар» і його близький медійний партнер стали маріонетками задля задоволення амбіцій окремих посадовців?

Нагадаємо нашим читачам передмову. 11 лютого регіональна Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) та учасників АТО в Центральному будинку культури провела громадські збори, на які винесла і питання про запровадження соціального автомобільного маршруту сполученням Ворзель-Коцюбинське. А ось автор пасквіля (не виключено, з подачі керуючого справами виконавчого комітету Максима Плешка, який був присутній на цьому заході) зневажливо, з сарказмом пише: «І. Панасюк скликав так звані громадські слухання зі «справжньою громадою Ірпеня», серед них було понад 150 осіб, у т. ч. і чимало тих таки «тітушок».

Читаєш таке і очам своїм не віриш! Шановних ветеранів Афганістану, учасників АТО, представників «Правого сектора», «Самооборони Майдану» прирівняли до «тітушок»! Серед тих, хто активно виступав на зборах, вносив цінні пропозиції щодо відкриття соціального маршруту були Олександр Тіщенко, боєць батальйону «Свята Марія», Олена Гуменюк, дружина загиблого комбата 11-го батальйону «Київська Русь». Отже і їх до цієї категорії записали?!

Розставити крапки над «і» попросили голову Ірпінської регіональної організації ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) Ігоря Панасюка відповісти на актуальні питання.

— Автор статейки пише, що Ігор Панасюк більш відомий громаді завдяки співпраці… з «Партією регіонів» та підтримці режиму В. Януковича. Таке твердження Вас не шокує?

— До Партії регіонів ніколи не мав відношення і не маю! Я все життя позапартійний. Доречі, Володя Карплюк нехай скаже, як він  свого часу був головою молодих Регіонів в Податковій академії. Хто-хто, а він повинен знати, що я ніколи не співпрацював з Партією регіонів.

– У замовній статі Андрій Сніжко далі пише: «Зимою 2013-2014 рр. представниками тодішніх опозиційних партій було встановлено факти його (тобто І. Панасюка – прим. В. Г.) причетності до організації руху «тітушок» та «антимайдану» для захоплення КОДА на початку 2014 р,, за що той навіть отримав державний орден».

– Антипіар від політичних конкурентів. Таких фактів у замовників статті немає і бути не може! 15 лютого 2014 року виповнилося 25 років з дня виводу радянських військ з Афганістану. Указом Президента України від 12 лютого 2014 р. нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня за особистий внесок у розвиток ветеранського руху, патріотичне виховання молоді та з нагоди вшанування учасників бойових дій на теренах інших держав. У березні минулого року цей орден мені вручив нині діючий голова Київської облдержадміністрації Володимир Шандра. Вручив, зауважу, не «папереднік» і не «позаднік».

Нагородження Ігоря Панасюка орденом (відео)

Клопотання про нагородження мене орденом підписував Олег Міхнюк, мій бойовий побратим, командир 8-ї сотні Майдану. Він віддав своє життя на східному фронті. Після Революції гідності воював в батальйоні «Айдар, і загинув як герой. Підтверджуючі дані можу представити.

Якщо вже зайшла мова про нагороди, то відзначу. Я також удостоєний ордена «За мужність» III ступеня (2008), медалей «За бойові заслуги», «Воїну-інтернаціоналісту від вдячного афганського народу» (1989), «Захиснику Вітчизни» (2009).

– Вам дорікають про співпрацю з Володимиром Скаржинським…

– Якщо у людини щось із пам’яттю не в порядку, нехай хоча б згадає, хто знімав Скаржинського у лютому 2014 року. З колишнім міським головою я погоджував тільки відкриття, за нашою ініціативою, маршруту Ірпінь – Коцюбинське.

— Справжнім бійцям, захисникам Вітчизни писаки на кшталт сніжків плюнули в обличчя, назвавши їх «тітушками». Ви, як і ваші колеги з цього приводу висловлюєте справедливе обурення.

— Вони образили кожного з присутніх на громадських зборах – бійців АТО, військовослужбовців, які зараз проходять курс лікування в Ірпінському госпіталі, представників «Правого сектора», «Самооборони Майдану», ветеранів Афганістану. Такими замовними статтями підривають основи нинішньої влади. Бо як можна людей, що підтримують Президента України Петра Порошенка, називати «тітушками?!».
Нас свого часу називали сепаратистами, тому що ми заважали деяким місцевим партійним діячам. Та Бог їм суддя!

— Вам дорікають, що відкрили соціальний маршрут сполученням Ворзель-Коцюбинське без відповідних дозволів. Зокрема, в статті зазначається: не було здійснено Акту обстеження маршруту, діяльність водіїв не погоджено з ДАІ і т.д. Що на такі звинувачення можете відповісти?

— Офіційно можу заявити: за підтримки Київської обласної державної адміністрації та управління ДАІ Київської області було розроблено та затверджено паспорт автобусного маршруту. Хіба це не аргумент?! Отож перш ніж писати нісенітницю, вивчіть документи і тоді виносьте їх на широкий загал. Чому такий спротив проявляють керманичі АТП-13250? Люди все бачать і розуміють — порівнюють якість наших послуг та цього монополіста. І вони явно не на користь останнього. Я думаю, з таким наданням неякісних послуг через рік-два їх можуть попросити з ринку автоперевезень.

Відносно спекуляцій на тему заробляння грошей. За проїзд пасажири (крім пільгових категорій – інвалідів, ветеранів війни, чорнобильців, учасників АТО, школярів) роблять рекомендований соціальний внесок. Хочуть люди – дають гривню, дві. Ми нікого не примушуємо. Це уточнюю для шановного Олега Сотнікова. Кошти, зароблені на соціальному маршруті, підуть на допомогу фронтовикам, що воюють на Сході України та на спорудження будинку для ветеранів Афганістану, учасників АТО. Частина готівки – на зарплату водіям, волонтерам, придбання паливно-мастильних матеріалів для маршрутних автобусів. Щоб ні в кого не виникало сумнівів, скажу: гроші щодня обліковує наш бухгалтер. Все робимо згідно з чинним законодавством. Я готовий відповісти за кожну надбану копійку.

Між іншим, краще б цей писака та ті, хто за ним стоїть, допомогли нам зводити соціальне житло, про яке я вже говорив. На жаль, керівництво АТП-13250 робить вигляд, що не знає про цю будову. Хоча про це ведемо мову вже протягом двох років. Для читачів повідомлю: будемо закладати будинок на розі вулиць Северинівська та Натана Рибака. Документи на його будівництво готові!

Не залякуйте нас Генеральною прокуратурою – не допоможе. Бо ми діємо у правовому полі. Протягом останніх двох тижнів нас перевіряли різні комісії, в т. ч. Київської облдержадміністрації, працівники відділу з економічними злочинами. Бо на нас пишуть скарги, зокрема керівники АТП -13250, «Транс-груп». Замість того, щоб допомагати. Вони все вишукують, як нас сильніше «вкусити».

Щодо журналіста, який у поті чола готував замовну статтю. За пасквіль йому доведеться відповідати в суді! За кожне слово бруду! Щодо Леоніда Сотнікова. Я знаю його давно, поважаю як людину. Шкода, що він ув’язався у цю боротьбу. А для директора АТП-13250 зазначу: у мене немає проблем із законом. Бо я ніколи не займався бізнесовими справами.

Ми не хотіли внутрішньої війни. Але її розпочали монополісти-перевізники. Тому зараз готуємо позов до суду.
Я вже проінформував про ситуацію, яка склалася, Олександра Ніколайця, куратора «Правого сектору» в Ірпінському регіоні та Ігоря Мазура («Тополю») з «Правого сектора» в Київській області, «Самооборону Майдану».

Василь ГРУШЕЦЬКИЙ

 


Останні публікації